Markette alışveriş yaparken soygun yapmak aklına gelmiş

Meram ilçesi Harmancık Mahallesi Hatip Caddesi üzerinde bulunan bir markette meydana gelen olayda markete ağzında maske başında kapüşon ile giren şüpheli şahıs daha sonra kasaya yönelerek üzerinde bulundurduğu silahı çıkarak market kasiyerine doğrultarak kasadaki paraları istedi. Kasiyerin kasa anahtarının kendisinde olmadığı için açamayacağını söylemesi üzerine şüpheli şahıs tehditler savurarak marketten hızlıca uzaklaştı. Bu anlar markette bulunan güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı.

ÇİKOLATA ALMAK İÇİN GİRMİŞ

Market çalışanlarının olayı ihbar etmesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Şüphelinin kaçış istikametine göre soruşturmayı yürüten Asayiş Şubesi Gasp Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı. Polis ekipleri çevrede bulunan güvenlik kamera kayıtlarını incelediklerinde şüphelinin marketten çıktıktan sonra yakın bir noktada kendisini bekleyen bir motosikletle olay yerinden kaçtığını tespit ederek motosiklet sahibine ulaşarak olayı gerçekleştiren şüpheli M.N.Ç. ile motosikletle olay yerine birlikte geldiği arkadaşı R.D.’yi kısa sürede yakalayarak gözaltına alırken motosikletle olay yerinden ayrıldığı arkadaşı R.D. verdiği ilk ifadesinde soygundan haberi olmadığını M.N.Ç.’nin kendisine markete gidip çikolata alıp döneceğini” söylediğini iddia etti.

ÇİKOLATA ALIRKEN SOYGUN YAPMAK AKLINA GELMİŞ

Markete soygun amaçlı girdikten sonra soygunu gerçekleştiremeden kaçan şüpheli M.N.Ç. verdiği ilk ifadesinde “Arkadaşımla motosikletle dolaşmaya çıktık. Markete yakın bir yerde iken çikolata almak istedim. Arkadaşıma beni biraz beklemesini marketten çikolata alıp geleceğimi söyledim. Markete girip çikolata aldıktan sonra kasaya geldiğimde birden aklıma kasayı soymak geldi. Üzerimde bulunan kuru sıkı tabanca ile tehdit ettim. Kasiyer anahtarın kendisinden olmamasını söylemesi üzerine panikledim ve soygun yapmadan kaçtım. Çok pişmanım” dediği öğrenildi.

Emniyette sorgusu yapılan M.N.Ç. çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.