İtfaiyeciler yavru kedileri suni teneffüsle hayata döndürdüler

Muğla’nın Bodrum ilçesi Konacık Atatürk Bulvarı üzerinde toptancılık yapan bir marketin yan tarafında bulunan boş alanda bulunan kağıt ve kartonların konulduğu konteynerde nedeni tespit edilemeyen bir sebepten dolayı yangın başladı. Konteyner içinde bulunan kartonların da tutuşması üzerine bir anda yangının büyümesi üzerine çevrede bulunan vatandaşlar ve market çalışanları itfaiye ekiplerini arayarak yangının söndürülmesi için yardım istediler.

Vatandaşların ihbarı üzerine Bodrum İtfaiye Grup Amirliği’ne bağlı 2 arazöz ve bir hızlı müdahale aracı Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yangın mahalline sevk edildi.  Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kısa bir süre içinde kartonlar ve etraftaki malzemeleri saran alevleri söndürdü. İtfaiye ekipleri konteyner içinde soğutma çalışmaları yaparken konteyner içinde birkaç günlük 4 yavru kediyi fark ettiler.

İtfaiye ekipleri konteyner içindeki kedileri hemen dışarı alırken vatandaşlar, market çalışanları ve itfaiye erleri yavru kedileri hayata döndürmek için yoğun çaba sarf ederken vatandaşların bazıları olan biteni ağlayarak izlediler.

İtfaiye erleri ve vatandaşların yoğun çabaları sonrasında 4 yavru kediden 2 tanesi kurtulurken diğer 2 yavru kedi hayatını kaybetti. İtfaiye ekipleri yavru kedilerin ağızını üfleyerek ve karın kısmına masaj yaparak kedileri hayata döndürmek için yoğun çaba sarf ettiler. Ekipler tarafından yapılan suni teneffüs ve masajla hayata döndürülen 2 yavru kedi kendilerini annelerinin bulabileceği güvenli bir yere bırakıldılar.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.