İğrenç anne ve sevgilisi tutuklandı

Eskişehir´de meydana gelen olayda 2019 yılının Eylül ayında Ö.A., adındaki bir kadın yanına 3 çocuğunu da alarak sevgilisi H.H.K.’nın kaldığı apart daireye gitti. İddialara göre burada sevgilisiyle birlikte olurken çocuklarını yan odaya kapayan Ö.A. adındaki iğrenç anne sevgilisi H.H.K.’nın isteği ile diğer odada bulunan 14 yaşındaki kızını sevgilisinin yanına getirerek kendi elleriyle soyarak sevgilisi ile cinsel ilişkiye zorladı. Yaşanan olaydan sonra küçük kız odayı terk etti. İlerleyen günlerde de Ö.A. kendi cep telefonundan kızının çıplak fotoğraflarını çekerek sevgilisi H.H.K’ya gönderdi.

Küçük kız yaşadığı olayları rehber öğretmenine anlatması üzerine okul yönetimi durumu hemen suç duyurusunda bulundu. Yapılan suç duyurusu sonrasında Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı ve 6 Mart günü Ö.A ve H.H.K. çıkarıldıkları Eskişehir 2’nci Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklanarak cezaevine konuldu. Cumhuriyet Savcılığının soruşturmayı tamamlamasından sonra Ö.A ve H.H.K. hakkında Eskişehir 3´üncü Ağır Ceza Mahkemesi´nde dava açıldı.

Mahkemede Ö.A. hakkında yapılan suçlamaları kabul ederken sanık H.H.K. ise suçlamaları reddetti. 48 gün tutuklu bulunan Ö.A ve H.H.K. hakkında Eskişehir 3´üncü Ağır Ceza Mahkemesi, 48 gün tutuklu kalan sanıkların ‘üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, tutuklu kaldığı süreyi’ göz önüne alarak yurt dışına çıkış yasağıyla birlikte adli kontrol şartıyla tahliyelerine karar verdi.

Karara itiraz eden babanın itiraz hakkının bulunmadığı gerekçesi ile itiraz kararın reddedilmesi üzerine baba bu kez ´üncü Ağır Ceza Mahkemesi´ne başvuru yaparak sanıklara verilen tahliye kararına itirazda bulundu.

Eskişehir 4´üncü Ağır Ceza Mahkemesi önceki mahkemenin verdiği `itiraz hakkı yoktur´ kararını yok hükmünde saydı ve itirazı incelemeye alarak sanıklar Ö.A. ile H.H.K.’nın yeniden tutuklanmasına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.