Üniversiteli genç eniştesi tarafından dövülerek öldürüldü

Yurt dışında yaşayan ablasının eşinden şiddet gördüğünü öğrenen Konya’nın Selçuklu ilçesinde Necmettin Erbakan Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2’nci sınıf öğrencisi Mehmet Ali Demirel yanına arkadaşı Oğuzhan Ü.’yü alarak eniştesinin ailesinin evine gitti.

Mehmet Demiral eniştesinin ailesinin kapısını çaldığında kapıyı açan Hüseyin K. ve çocukları Adil K. ile İsa K. ellerindeki demir soplarla Mehmet Ali Demirel’e saldırdılar. Vücuduna aldığı darbeler sonrasında ağır yaralanan Mehmet Ali Demirel’e ilk müdahale ihbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılarak ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Mehmet Ali Demirel’in uğradığı saldırı sonrasında baş kısmında ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesik ve darp izleri meydana gelirken üniversiteli genç doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.
Yaşanan olay sonrasında gözaltına alınan Hüseyin K. emniyetteki işlemlerin ardından çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken İsa K. ve Adil K. tutuklanarak cezaevine gönderildiler.

Mehmet Ali Demirel’in saldırı sonucu hayatını kaybetmesinin ardından eğitim gördüğü Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda ““Siyasal Bilgiler Fakültemiz, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi 2. sınıf öğrencimiz Mehmet Ali Demirel’in uğradığı saldırı sonrasında vefatını büyük bir üzüntü ile öğrendik. Öğrencimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve yakınlarına başsağlığı dileriz” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.