Platonik aşkı tarafından sokak ortasında bıçaklanarak öldürüldü

İstanbul’un Maltepe ilçesi Başıbüyük Mahallesi’nde meydana gelen olayda Muharrem E.,  aynı mahallede komşusu olan kendisinden 14 yaş büyük devlet hastanesinde idari bölümde çalışan komşusu Ayşegül Aktürk’e karşı platonik bir aşk yaşıyordu. Muhammet E. aşkına karşılık vermeyene Ayşegül Aktürk’e dehşeti yaşattı.

Ayşegül Aktürk’ün eşinden boşandığı ve 2 çocuk annesi olduğu, olay günü işe gitmek için evden çıktığı esnada platonik aşkı Muhammet E. tarafından yolu kesildiği ve aralarında çıkan tartışma esnasında üzerinde bulundurduğu bıçağı defalarca Ayşegül Aktürk’e saplaması sonucu genç kadın kanlar içinde yere yığılırken kardeşinin sesini duyan kardeşleri Meryem ve Murat’ın araya girmesi sonucu ellerinden yaralanırken saldırgan Muhammet E.’de bıçakla kendini ağır bir şekilde yaraladığı öğrenildi.

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edilirken sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi olay yerinde yapılan Ayşegül Aktürk ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdı. Burada doktorların tüm müdahalelerine rağmen Aktürk, kurtarılamayarak hayatın kaybetti. İşlediği cinayet sonrasında kendisini bıçakla yaralayan Muhammet E. ise ambulansla Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak ameliyata alındı.

Talihsiz olayın görgü tanığı ve Ayşegül Aktürk’ün yakın arkadaşı olan Hülya Kalaycı  “Kendisi çok namuslu ve edepli bir kadındı. Diğer komşum Ayşegül’e platonik aşık olmuş . Karşılık bulamayınca da bıçaklamış. Ayşegül bu şahıstan rahatsızlık duyduğu için mahallemizden taşınmayı dahi düşündüğünü bize söylemişti” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.