Vicdan azabına dayanamayarak cinayeti itiraf etti

24 Mayıs günü Antalya’nın Muratpaşa ilçesi Kızıltoprak Mahallesi’nde, Gülsüm T.’den  haber alamayan yakınları ve iş arkadaşları durumu polise bildirmeleri üzerine Gülsüm T.’nin ikametgahına giden polisler kadının cansız bedenini buldular.

Olay yerinde yapılan ilk incelemedi darp, kesici alet ve ateşli silah yaralanma belirtisi bulunmayan Gülsüm T.’nin kalp krizi sonucu öldüğü değerlendirilerek vücudundan doku örneği alınarak defnedildi.

27 Mayıs günü Adana’da bir ortaokulda resim öğretmeni olarak görev yapan Cem Y. polis merkezine giderek burada verdiği ifadesinde “Antalya’da ölü olarak Gülsüm T. ile 2 yıldır birlikte olduklarını , ölmeden önce sabah uyandığında mutfağa gittiğinde Gülsüm T.’nin cansız bedenini görünce korkusundan Adana’ya geri döndüğünü” ifade etti.

Cem Y.’nin bu itirafı sonrasında hakkında “Olayı bildirme yükümlülüğünü yerine getirmemek” suçundan işlem yapılarak serbest bırakıldı.

Serbest bırakılan Cem Y. ertesi gün polis merkezini arayarak vicdan azabı yaşadığını iafde ederek Gülsüm T.’yi kendisinin öldürdüğünü itiraf ederken kendi hayatını sonlandıracağını söylemesi üzerine Cem Y.’nin adresine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Eve giren sağlık ve polis ekipleri Cem Y.’yi çok sayıda ilaç içmiş vaziyette bularak ambulansla Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Zanlı Cem Y. intihar etmeden önce bıraktığı mektup bıraktığı ve bu mektubunda da suçunu itiraf ettiği tespit edilirken Adana Şehir Hastanesi’nde tedavisi tamamlandıktan sonra taburcu edilen Cem Y. polise verdiği ifadesinde “ Benim Adana’ya dönmeme izin vermiyordu. Banyoda birlikte olma bahanesi ile duşta sevgilisini bornoz kuşağı ile boğduğunu , cinayet şüphesini ortadan kaldırmak için boynundaki morlukları fondöten ile kapattığını, daha sonra Gülsüm T.’yi mutfağa götürerek kahvaltı yaparken boğulmuş izlenimi yaratmak için ağzına bir parça peynir ve ekmek sıkıştırıp mutfaktaki ocakta da süt koyarak altını yanık bırakarak Adana’ya döndüğünü” itiraf etti.

İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen Cem Y. çıkarıldığı Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.