Son yılların en ilginç hırsızlığı

Tokat’ın Niksar ilçesine bağlı Köklüce mevkiinde aynı zamanda Korulu Köyü Muhtarı olan  Salih Doğan’a ait patates tarlasına giren kimliği henüz tespit edilemeyen hırsızlar tarladan yaklaşık bir ton civarında patatesi sökerek kayıplara karıştı. Tarlasını sulamak için gelen Salih Doğan gördüğü manzara karşısında büyük bir şok yaşarken tarlasının 5 farklı yerinden patateslerin söküldüğünü fark ederek durumu jandarma ekiplerine haber verdi.

Yaşadığı şok sonrası gördüklerine inanamayan Doğan “Sabah tarlamı sulamak için geldiğimde bazı yerlerin sökülmüş bazı yerlerinde çökmüş olduğunu fark ettim. Bu kadarlık alanı ancak kalabalık bir grup bu kadar sürede sökebilir. Yaprakları incelediğimde sanırım bu olayı iki gün önce gerçekleştirmiş olmalılar. Patatesleri sökerken de yapraklarını ve otlarını tarla kenarına atarak toprağı da çapayla eşerek toplamışlar” dedi.

Açıklamalarına devam eden Doğan “yıllardır burada ekim yaparım. Bugüne kadar tek bir hırsızlık olayı dahi yaşanmadı. Bunu yapanlar kesinlikle buranın halkından olamaz. Yakın zamanda bende hasat yapacaktım. Bu yıl iyi ürün almayı düşünüyordum. Tarlamdan tahmini olarak bir ton civarı patates çalınmış. Şu an bu ürünün toptan fiyatı yaklaşık 1700 lira civarında. Bu kadar emek harcayıp başka birisinin çalmış olması çok üzücü. Tarlama gelince gerçekten şok yaşadım ve atlatır atlatmaz jandarmayı arayarak durumu bildirdim. Umarım bunları yapanları kısa sürede bulurlar ve bundan sonra bir daha da böyle bir olay yaşanmaz” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.