Sigara vermeyince bıçakladılar

Antalya’nın Manavgat ilçesinde meydana gelen olayda Serkan D. ve arkadaşları Atatürk Kültür Merkezi önünde bulunan bankta bir arkadaşıyla birlikte oturmakta olan yabancı uyruklu Shaykh Omar’dan sigara istedi. Serkan D.’nin sigara isteme teklifine olumsuz cevap veren Shaykh Omar’ile tartışmaya başlayan Serkan D. çevrede bulunan vatandaşların araya girmesi sonucu tartışma son buldu.

Shaykh Omar ve yaında yine kedisi gibi yabancı uyruklu arkadaşı ile Atatürk Kültür Merkezinde bulunan bir köprüden geçerlerken Serkan D. ve arkadaşları T.Ö., D.D. ve İ.K. ile karşılaştı. İki grup arasında yeniden bir tartışma yaşanmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüştüğü esnada Shaykh Omar’ı tekmeleyerek yere yıkan Serkan D. yanında getirdiği ekmek bıçağıyla Suriyeli genci karnından yaraladı.

Yaşanan olay esnasında olay yerinden geçmekte olan bir jandarma ekibi köprü üzerinde araçlarını durdurarak bıçakla yaralanan Shaykh Omar’e vatandaşlarla birlikte ilk müdahaleyi gerçekleştirirken olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından Shaykh Omar  ambulansla Manavgat Devlet Hastanesine kaldırıldı. Burada ilk tedavisi yapılan Shaykh Omar daha sonra başka bir ambulansla Alanya’ya sevk edilerek tedavisine burada devam edildi.

Yaşanan olay esnasında Shaykh Omar’ın yanında bulunan arkadaşı emniyette verdiği ifadesinde “Bankta otururken bizden sigara istediler. Bizde onlara sigara vermedik. Daha sonra başka bir yerde 4 kişi ile tekrar karşılaştık. Onlar Shaykh Omar’ı bıçakladılar ve kaçtılar.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.