Suni teneffüs yapılan kedi kurtarılamadı

Düzce merkez Konuralp Mahallesi’ndeki akşam saatlerinde bir sitede meydana gelen olayda site içerisinde bulunan bir apartmanın 4’üncü katındaki balkonun demirlerine başı sıkışan kedinin sesini duyan Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Ahmet Selim Avşar, durumu itfaiyeye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, kediyi büyük uğraşlar sonrasında demirlerin arasından çıkararak binadan indirdi. Uzun bir süre nefessiz kalan kedi itfaiye ekipleri tarafında aşağı indirildiğinde ölü olduğu belirlendi. Kedinin ölü olarak aşağı indirilmesi sonrasında tıp öğrencisi Ahmet Selim Avşar, 15 dakika boyunca kediye kalp masajı ve suni teneffüs yapmasına rağmen talihsiz kedi tüm uğraşlara rağmen kurtarılamadı

Kediyi kurtarmak için uzun uğraşlar veren tıp öğrencisi Ahmet Selim Avşar, “Site içerisinde gezerken balkondan gelen kedinin sesini duyduğumda kedilerin kendi arasında kavga ettiğini sandım. Kafamı kaldırıp baktığımda bir kedinin kafasının balkon demirlerine sıkıştığını görünce itfaiyeyi aradım. İtfaiye gelene kadar balkona girmeye çalıştık ama başaramadık. İtfaiye ekipleri kediyi aşağı indirdiğinde okulda öğrendiğim her şeyi uyguladım ama kediyi kurtarmayı başaramadım. Yaklaşık 15 dakika suni teneffüs denedim ama kedinin beyin ölümü gerçekleştiği için kurtaramadım” dedi.

Yaşanan olayı gören site sakinleri komşularının tıp öğrencisi olmasına rağmen kedinin demir parmaklıklardan geç kurtarılması yüzünden gösterdiği tüm çabaya rağmen kedinin kurtulamamasından büyük üzüntü duyduklarını ama Ahmet Selim Avşar’ın gösterdiği çabadan dolayı da gurur duyduklarını ifade ettiler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.