Sel sularına kapılan kadın korku dolu anları anlattı

Bursa’da kısa bir süre içinde etkili olan sağanak yağış esnasında Osmangazi ilçesindeki Tahtakale Mahallesi’nde Emine Kahvecioğlu sel sularına kapılarak sürüklenmeye başladığı esnada bir vatandaş tarafından kurtarılarak ambulansla Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Kahvecioğlu’nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

Emine Kahvecioğlu’nu sel sularından kurtaran ilçede esnaflık yapan Sinan Yılmaz “Dakikalar içerisinde sel felaketi oldu ve sel suları önüne kattığı her şeyi sürüklemeye başladı. Bende dükkanımın önünde bulunan malzemeleri içeri koymaya çalışırken selde sürüklenmekte olan hanımefendiyi gördüm. Sel sularına kapılmış çırpınarak sürükleniyordu. Yukarıda bulunan arkadaşlar kurtarmaya çalıştılar ama kurtaramadılar. Su fazlaydı ve hızlı akıyordu. Dayanamadım ve suya hemen atlayarak suyun içinden kurtardım. Ben sadece üstüme düşeni yaptım. Sudan çıkardığımda bilinci yarı açık ve hafif yaralıydı. Daha sonra gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı” dedi.

Sel sularına kapılan 4 çocuk annesi Emine Kahvecioğlu’nın kayınbiraderi Ferhat Kahvecioğlu yaptığı açıklama “Yengemi kurtaran Sinan Yılmaz’a çok teşekkür ediyoruz. Yengem oğlunun düğün alışverişi için gerekli şeyleri almak için alışverişe çıkmış. Yağmur birden bastırınca sele kapılıp sürüklenmeye başlamış. Sürüklenme yüzünde kaburgalarında kırık meydana geldi. Olay anını anlatırken bize ‘kendisini denizde boğuluyor gibi hissettiğini, ilk başlarda birkaç vatandaşın kendisini kurtarmak istemesine rağmen sel sularında hızla sürüklenirken bir vatandaşın beni çektiğini hatırlıyorum’ dedi. Yengem sel sularına kapılarak yaklaşık 850 metre sürüklendi. Kurtulması bir nevi mucize oldu” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.