Isparta’da bir garip olay

Son günlerde korona virüs yüzünden yeni vaka sayılarında artış olması üzerine Isparta’da sokağa maskesiz çıkmanın cezası İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı gereğince 19 Haziran’dan itibaren 900 lira olarak uygulanmaya başlandı. Halkın maske takma kuralına uyup uymadığını denetlemek için Isparta Emniyet Müdürlüğü ekipleri bugün itibariyle maske denetimlerini arttırdı. Isparta’nın merkez Kaymakkapı Meydanı’nda polis ekipleri tarafından gerçekleştirilen denetimlerde polis ekipleri ekip araçlarından meydanda bulunan tüm vatandaşları sosyal mesafe ve maske konusunda uyardıktan sonra meydan maskesiz bulunan vatandaşlara 900 lira idari para cezası kesti.

Polis ekipleri denetimler esnasında kendilerini görünce ceplerinde bulunan maskeyi çıkartarak takmak isteyen vatandaşlara da 900 lira para cezası yazdı.

Polis ekipleri tarafından denetimler devam ederken maske takmayan bir genci durduran polis vatandaşa cezai işlem uygulamak için nüfus cüzdanını istedi. Polisler tarafından maske takmadığı için çevrilen genç nüfus cüzdanının yanında olmadığını belirtmesi üzerine polsi ekipleri gence TC numarası, adı ve soyadı soruldu. Polislere adının Berk olduğunu ama soyadını hatırlamadığını ifade eden genç, bunun üzerine karakola götürmek için polis aracına bindirdi. Karakolda gencin ailesine ait bilgilere ulaşılarak üzerinde kimliği olmayan ve soyadını hatırlamayan gencin babası arandı ve TC numarasına ulaşıldı. Soyadını hatırlamadığını söyleyen gence maskesiz dolaşmaktan 900 lira idari para cezası uygulanan genç, daha sonra karakoldan ayrıldı .

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.