Konya’daki trafik kazasında 7 kişi hayatını kaybetti

Sürücü Ahmet Okal sevk ve idaresindeki minibüs ile Konya’nın Yumak ilçesi Altınözü Mahallesi Yunak- Polatlı kavşağında sürücü Ufuk Demirtaş sevk ve idaresindeki kömür yüklü TIR ile çarpıştı. Meydana gelen trafik kazası sonrasında minibüs içerisinde bulunan Fida Okal, Mehmet Kuş, Mehmet Okal ile çocuklar Medine Okal, Mehmet Okal ve İbrahim Okal (10) ve minibüs sürücüsü Ahmek Okal hayatlarını kaybederken minibüs içinde bulunan Derya Okal, Hülya Okal, Halil Okal, Emirhan Okal, Adile Okal, Nurcan Okal, Merve Okal, Hüseyin Kuş ile TIR şoförü Uğur Demir ve yanındaki 1’i bebek 1’i kadın 2 kişi olmak üzere toplam 11 kişi yaralandı. Vatandaşları ihbarı üzerine kaza mahalline bir çok sağlık ekibi, jandarma ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri yaralılara ilk müdahaleyi olay yerinde yaparken yaralılar ambulanslarla Yunak Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. 

Kaza sonrası olay yerinde incelemelerde bulunan Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut, “Valilik koordinasyonunda Yunak ve Çeltik Kaymakamlıkları ve Belediyeleri anında olaya müdahale etti. Kaza sonrasın elbirliği içinde ne yapmamız gerekiyorsa yapıyoruz. Allah hiçbir kimseye böyle bir şey yaşatmasın. Ölenlerin hepsi bir ailenin bireyleri. Kazanın nasıl olduğuna dair elimizde net bir bilgi yok. Kazanın oluş sebebini öğrenmek için uzman bir ekip çağırdık ve incelemelere başladılar.  İnceleme sonrasına bize kesin raporu sunacaklar” dedi.

Kaza sonrasında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada” Konya’da tarım işçilerinin taşındığı minibüs ile TIR’ın çarpışması sonucu Yunak ilçemizde 7 kişi hayatını kaybederken 11 kişi yaralandı. Kaza sonrası tek tesellimiz yaralılarımızın kara ve helikopter ambulanslarımızla hastaneye ulaştırarak tedavilerine başlamış olmak. Kayıplarımıza rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.