Cemal Kaşıkçı davasında şok ifade ortaya çıktı

2 Ekim 2018 tarihinde evlilik işlemleri için gittiği Suudi Arabistan’ın İstanbul Başkonsolosluğu’nda Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin ikisi azmettirici, 20 sanığın yargılandığı davaya bir tanık ifadesi damgasını vurdu.

Cemal Kaşıkçı cinayetinin üzerinden 2 yılı yakın bir süre geçmesine rağmen hala cesedine ulaşılmamış olmasından dolayı nasıl öldürüldüğü uzun süredir tartışılmaya devam ederken bazı iddialara göre Cemal Kaşıkçı’nın konsoloslukta boğularak öldürüldükten sonra cesedi parçalara bölündükten sonra konsolosluk içerisinde bulunan konsolosa ait konutun bahçesinde bulunan tandır fırınında yakıldığı iddiaları gündeme gelmesine rağmen bu iddialar da ispatlanamıştı.

İstanbul 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Washington Post yazarı Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın öldürülmesine ilişkin görülen davada konsoloslukta teknik eleman olarak çalışan Zafer Demir tanık olarak dinlenirken Demir mahkemeye verdiği ifadesinde şunları söyledi;

“Konsoloslukta yapılacak bir tadilat için ekip geleceğini arkadaşlardan duydum. İddia edilen Kaşıkçı cinayetinden bir gün önce de konsolosluktan evimi aradılar ve tadilat için gelenlere yardımcı olmam emredildi.. Konsolosluğa geldiğimde konuta girmek isterken 5-6 kişi beni engellemek istedi. İçeride bir panik havası vardı. Benden tandırı yakmamı istediler. Ben de tandırı yaktım ve o an onlara “Sakın tandıra düşmeyin kebap olursunuz” diye espri yaptım. Beni konsolosluktan hemen çıkarmak için bir çaba sarf ettiklerini hissettim. Ben çıkarken bir araç geldi. Kapı açılmayınca ben elimle açmak istedim ama izin vermediler. Konsolosluk konutunda bulunan mermerin rengi sanırım kezzaptan dolayı değişmişti” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.