Bahçedeki engelli kediyi silahla vurdular

Sakarya’nın Akyazı ilçesi Alaağaç Mahallesi’nde meydana gelen olayda Mesut Sevim ve Meltem Çağlayan Sevim çifti, bir 3 aylık bir kediyi sahiplenerek adını “Sütlaç” koyarak 2014 yılından itibaren kediyi sahiplendiler. Geçtiğimiz günlerde Sevim çiftinin ikametgahlarının bahçesinde oyun oynarken Sütlaç adlı kedilerinin silahla vurarak öldüren kişinin bulunması için suç duyurusunda bulundu. Sevim çifti 6 yıldır baktıkları kedilerini öldüren kişinin bulunmasını ve cezalandırılmasını istedi.

Konu hakkında açıklama yapan Meltem Çağlayan Sevim, “2014 yılında 3 aylıkken bulduğumuzda sol bacağı felçli olan kedimiz “Sütlaç”ın tedavisi için yoğun uğraş verdik ama maalesef yapılacak bir şey olmadığı için bacağını kestiler. Daha sonra yavruları oldu ve 6 yıldır bizle birlikte yaşıyordu. Gece 04:00 civarı bir silah sesi duyduk. Silah sesi yakından geldiği için korkup dışarı çıkıp bakamadık. Sabah bahçeye çıktığımda kedimi aradığımda onu sol tarafından bir silahla öldürülmüş olarak buldum. Kedimin hakkını aramak ve sokak hayvanlarının haklarını korumak adına bu insanın bulunmasını istiyorum. Artık devletimiz hayvanlara şiddet uygulayanlara ağır cezalar vermeli. Hayvan hakları hakkında kanun çıkarılmalı ve bu kişilerin ağır ceza almaları gerekiyor” dedi.

Aynı zamanda avukat olan ve canice öldürülen kedinin sahibi olan Mesut Sevim “Yaşanan bu olaya bir türlü anlam veremiyoruz. Eşimle birlikte doğa özlemimiz ağır bastığı için İstanbul’dan taşındık. Satın aldığımız evimizde hayvanlarımızla birlikte yaşarken 3 bacaklı kimseye bir zararı olmayan bir kedinin gece yarısı neden tabanca ile vurularak öldürülür hiç anlamış değiliz? Bu kişinin bulunmasını ve adalet önünde hesap vermesini istiyoruz” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.