Üç çocuğunun gözleri önüne annelerini, kayınvalidesini ve baldızını öldürdü

Mersin’in Tarsus ilçesine bağlı Yarbay Şemsettin Mahallesi’nde meydana gelen olayda eşi ile şiddetli geçimsizlik yaşayan Güleser Çınar baba evine yerleşti. Eşi ile konuşmak isteyen Gültekin Çınar boşanma aşamasındaki eşi ile konuşmak için kayınpederinin evine gitti. Kayınpederinin evinde konuşurlarken 3 çocuk sahibi çift arasında tartışma yaşanmaya başladı.

Tartışmanın kısa bir süre içinde büyümesi üzerine Gültekin Çınar, yanında getirdiği tabanca ile eşi Güleser Çınar ve kayınvalidesi Nuray Altunay (41) ile baldızı Mislina Yılmaz’a (21) ateş etti. Gültekin Çınar, aynı silahı başına dayayıp, tetiği çekti.

Yaşanan olay sonrasında Güleser Çınar, Nuray Altunay ve Mislina Yılmaz olay yerinde, Gültekin Çınar, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından 3 kadının cansız bedenleri ambulansla otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.

Yapılan otopsi sonrasında 3 kadının cenazeleri aileleri tarafından alınarak toprağa verilmek üzere götürüldü.

Eşi tarafından öldürülen Güleser Çınar’ın amcası Fahrettin Köksal, “Yeğenim evlendiği ilk günden itibaren eşinden dolayı sorunlar yaşıyordu. Alın yazısı kötü oldu. Olay günü Güleser’in kocası eve gelmiş. Evde konuşurlarken tartışma çıkınca çocuklarının gözleri önünde eşini, baldızını ve kayınvalidesi vurup kendi başına ateş etmiş. Yeğenimin çocujlarını devlet himayesine aldı” diye konuştu.

Eşi tarafından başına sıkılan tabanca ile öldürülen Güleser Çınar’ın Aile İçi Şiddet Bürosu’na 22 Haziran’da şiddet gördüğü için başvurduğu ve eşi hakkında 1 ay uzaklaştırma kararı almasına rağmen daha sonra mahkemeye dilekçe verdiği bu nedenle tedbirin 3 Temmuz’da kaldırıldığı belirlendi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.