Levyeli trafik magandası cezaevini boyladı

Konya’nın Selçuklu ilçesi Ankara Caddesi’nde meydana gelen olayda, Sürücü O.K. sevk ve idaresindeki aracıyla sol şeritte seyrederken önünde aynı istikamete seyreden sürücü Arif Nafiz Temiz sevk ve idaresindeki araçtan yol istedi.

İddialara göre Arif Nafiz Temiz arkasından selektör yapan sürücü O.K.’ye aracının camını açarak çeşitli hareketler yaptıktan sonra, otomobilini yol ortasında durdurdu.

Aracını yol ortasında durdurduktan sonra Arif Nafiz Temiz aracından inerek kendisinden yol isteyen O.K.’nin yanına gelerek, önce küfretti, ardından da aracından aldığı levyeyle O.K.’nin otomobilinde hasar oluşturdu. Küfür ve hakaretlere uğrayarak aracından hasar meydana gelmesi üzerine O.K. ise “İleride polis var” diyerek, hızla olay yerinden uzaklaştı.

Yaşanan olayları aracının kamerasına kaydeden O.K., daha sonra araç kamerasının kaydettiği görüntülerle polis merkezine giderek, sürücü hakkında şikayette bulundu. O.K.’nin şikayeti üzerine Arif Nafiz Temiz polis tarafından gözaltına alınarak , mala zarar vermek’ ve ‘kara ulaşım aracını alıkoyma’ suçundan sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Arif Nafiz Temiz hakkında ayrıca ‘tehlikeli şerit değiştirmek’ ve ‘trafik güvenliği ile ilgili kurallara uymamak’ suçundan da 420 lira idari para cezası uygulanıp, ehliyetine el konulduğu belirtildi.

Çıkarıldığı mahkemede Arif Nafiz Temiz verdiği ifadesinde “Psikolojik rahatsızlığım var ama doktor raporum maalesef yok. Bu konuda tedavi de gördüm. Olay günü arkamdan gelen şahıs bana selektör yapınca yolun sağına geçmek istedim ama geçemedim. Tekrar selektör yapınca sinirlendim. Aracı durdurup aşağı indim, gerisini hatırlamıyorum” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.