Koronavirüse yakalanan doktorun dikkat çeken açıklamaları

Manisa’daki Soma Devlet Hastanesi’nde doktor olarak görev yaptıktan sonra özel sektöre geçerek kendi kliniğini kuran dahiliye uzmanı Dr. Canan Sabay’ın yolu bu kez hasta olarak daha önce görev yaptığı hastaneye düştü.

Dr. Canan Sabay kendisine ait klinikte medikal estetikle ozon terapisi alanlarında hizmet verirken yüksek ateş ve boğaz ağrısı belirtileri yaşaması üzerine kendisine koronavirüs testi yaptırdı.

Yapılan test sonucunun negatif çıkmasına rağmen sorunlarının devam etmesi üzerine daha önce görev yaptığıSoma Devlet Hastanesi’ne başvurdu ve 2017 yılında görev yaptığı servise yatırıldı.

Hastanede yapılan tetkikler sonucunda Sabay’ın akciğerinde koronavirüse bağlı zatürre olduğu tespit edilmesi üzerine tedavisine başlandı.

Dr. Canan Sabay hastanede geçirdiği tedavi süresince sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla hastalığa karşı insanları uyarırken yaşadıklarını anlattı.

Dahiliye uzmanı olduğumdan dolayı kendimi muayene ettiğimde koronavirüs olabileceğimi düşünerek test yaptırdığını belirten Sabay, “Test sonucum negatif çıkmasına rağmen bir gece nefesim daraldı ve öksürmeye başlayınca hemen hastaneye gelerek kendime tomografi çektirdim. Çekilen tomografi neticesinde tüm akciğerimde yaygın tutulum vardı ve çok ciddi zatürre ile karşı karşıyaydım. Rahatsızlığımın koronavirüs olduğu belli olunca enfeksiyon servisine yatırıldım. Hala konuşmakta zorlanıyorum, nefesim bazen yetmiyor ama en azından artık ihtiyacım kalmadı.” diye konuştu.

Pandemi döneminde koronavirüse karşı kendisini iyi koruduğunu ifade eden Dr. Sabay “Hijyen, mesafe, maske ve siperlik dahil olmak üzere her kuralı uygulamama rağmen engel olamadım. Bir çok kişi koronavirüsü bana bir şey olmaz diyerek hafife alıyorlar. Bilmiyorlar ki hastalık bir anda ilerliyor. Hayatımda ilk kez ölümden korktum. Nefes alamamak kadar kötü bir şey yok. Allah benim yaşadıklarımı kimseye yaşatmasın.” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.