Kadir Şeker’in hayatının kararmasına neden olan kadın uyuşturucudan yakalandı

Hatırlanacağı üzere 5 Şubat tarihinde meydana gelen olayda iddialara göre Kadir Şeker Konya’nın Selçuklu ilçesi Kosova Mahallesi’ndeki parkta duyduğu tartışma sesleri üzerine bir kadının şiddete maruz kaldığını düşünerek tartışan çifti ayırmak isterken tartışan çiftten Özgür Duran’ın sözlü ve fiziki müdahalesiyle karşılaşmıştı.

Yaşanan tartışma sonrasında olay yerinden ayrılan Kadir Şeker’i bir süre kovalayan ve darbeden Özgür Duran, boğuşma sırasında Kadir Şeker’in bıçağından aldığı darbe sonrası yaralanarak Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Duran hayatını kaybetmişti.

Kadir Şeker yaşanan bu olaydan sonra Konya 3. Ağır Ceza Mahkemesince yargılanarak “kasten öldürme” suçundan 12 yıl 6 ay hapisle cezalandırılırken mahkemede ve savcılıkta Kadir Şeker’in şiddete uğrayacağını düşünerek korumak istediği kadın A.D. tutarsız ifadeleri ile Kadir Şeker’in ceza almasına sebep olduğu iddia edilmişti.

Konya’nın Karatay ilçesinde Konya Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince yapılan çalışmalar denetlemeler esnasında Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesi’nde durdurulan araçtaki aramada 900 gram eroin bulundu.

900 gram eroin bulunan araçta Kadir Şeker olayında maktulün kız arkadaşı olarak bilinen A.D. ile M.H. gözaltına alınarak haklarında “uyuşturucu madde ticareti yapmak” suçundan işlem başlatıldı. A.D. ve diğer şüphelinin emniyette işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliye sevk edildikleri öğrenilirken A.D.’nin verdiği ifadesi ortaya çıktı

A.D. verdiği ifadesinde “M.H. ile 1 ay önce imam nikahı yaparak birlikte yaşamaya başladık. M.H. uyuşturucu bağımlısı ama ben uyuşturucu kullanmam. M.H.’nin uyuşturucuyu bırakması için defalarca kendisine yalvardım  Eve getirdiği eroini aldığı yere geri götürmesi için ikna ettim. M.H. uyuşturucu maddeyi kullanmaktan vazgeçti. Eroini geri götürmek için araçla yola çıktığımız sırada polis ekipleri bizi durdurdu.” ifadesini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.