Savcılık 2 aylık buzağıya tecavüze kalkışan sapık için “kovuşturmaya gerek yok” dedi

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde geçtiğimiz Ağustos ayında meydana gelen olayda geçimini hayvancılık yaparak sağlayan Abdulkerim Gürbüz, arkadaşıyla birlikte piknik için hazırlanırken hayvanlarına yem ve su vermek için ahıra gitti.  Ahıra girmek istediği esnada ahır kapısının açık olduğunu ve ahırda bulunan iki aylık buzağıya G.E. adındaki bir sapığın  cinsel saldırıda bulunduğunu gördü. G.E adlı sapık ahıra giren Gürbüz’ü görmesi üzerine panikleyerek pantolonunu çekmeye çalıştı.

Abdulkerim Durmaz’ın şikayeti üzerine Jandarma ekipleri tarafından gözaltına G.E. suçlamayı kabul etmedi. Verdiği ifadesinde kümes hayvanlarına zarar veren köpeğe bakmak için ahıra girdiğini ileri sürdü. İki aylık buzağı ve G.E.’den alınan örneklerin incelenmesi sonrasında G.E.’nin DNA’sıyla buzağıdan alınan DNA’nın uyumlu olduğu belirtildi.

Yaşadığı olaylardan sonra açıklamada bulunan Abdulkerim Gürbüz, “2 aylık buzağıma G.E.’nin cinsel saldırıda bulunduğunu kendi gözlerimle gördüm. Buzağıdan ve sapıktan alınan DNA’lar uyumlu çıkmasına rağmen savcılık tarafından bunun cezasının olmadığı bildirildi. Şahsın, ceza almasını istiyorum ki kimseye bir daha bu eylemi yapamasın” dedi.

Gazipaşa Cumhuriyet Başsavcılığı, G.E.’nin ‘mala zarar verme’ suçunu işlemediğini, Hayvanları Koruma Kanunu’na göre idari para cezasıyla cezalandırılmasına, kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Karara, buzağının sahibi Abdulkerim Gürbüz ve hayvan severler tepki gösterdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.