12 yaşındaki kız çocuğunun intiharının ardındaki sır perdesi aralandı

Sivas’ın Akdeğirmen Mahallesi Sularbaşı Caddesi’nde bulunan bir apartmanda dün saat 17:00 sularında meydana gelen olayda Gebze’de esnaflık yapan T.A. ve İ.A. çiftinin 12 yaşındaki kızları ailesinin evde olmadığı anlarda kendisini atlama ipiyle doğal gaz borusuna astı. Olaydan kısa bir süre sonra eve gelen anne İ.A kızını atlama ipiyle doğalgaz borusuna asılı olarak bulması üzerine ipi keserek durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından ambulansla Numune Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu kritik olan kız çocuğu, doktorların yaklaşık 1 saat süren müdahalelerine rağmen kurtarılamadı.

T.A.’nın, intihara kalkışmadan bir önceki gün girdiği deneme sınavında başarısız sonuç alması üzerine babasının derslerine çalışmadığı için kendine kızdığı öğrenildi. Babasının kendisine kızması üzerine evde kimsenin olmadığı bir anda sandalyeye çıkarak, evin giriş kapısının arkasındaki doğal gaz borusuna kendisini atlama ipiyle astığı belirlendi

12 yaşındaki T.A.’nın hastanede hayatını kaybetmesi üzerine cenazesi Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi morguna kaldırıldığı ve yapılan otopsi sonrasında T.A.’nın cenazesi ailesine teslim edildi. T.A., bugün Yukarı Tekke Mezarlığı içindeki Ay Yıldız Camisi’nde pandemi kuralları çerçevesinde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi. Cenazeye katılan aile ve yakınlarının büyük üzüntü içinde olduğu görüldü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.