Ece Üner, Ebubekir Sofuoğlu’na ağır göndermede bulundu

Akit TV’de Sabri Balaman’ın sunduğu ‘Derin Kutu’ adlı programda konuk olan Sakarya Üniversitesi Tarih Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu önce ‘Z’ kuşağını eleştirmişti. Daha sonra programda üniversitelerin şehirleri geliştirdiği iddiasının yalan olduğunu söyleyerek  “Bütün Türkiye’de üniversitelerin yerleştiği yerler Nişantaşı’na döndü” demişti.

Konuşmasına devam eden Ebubekir Sofuoğlu bu kez haddini aşarak  konuşmasının devamında “Neredeyse fuhuş evleri” ifadesini kullanmıştı.

Ebubekir Sofuoğlu’nun bu sözlerine stüdyodaki konukların “Hocam ağır oldu. Genelleme yapmayın” demesi üzerine skandal sözlerine devam eden Sofuoğlu “İstisna değil. Gördüklerim var. Gelin ben size apartları gezdireyim. Siz nerede yaşıyorsunuz?” diye konuşmuştu.

Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu’nun Akit TV ekranlarında yaptığı bu açıklama sonrasında Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, Sofuoğlu hakkında, “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılamak” suçundan re’sen soruşturma başlattı.

Sofuoğlu’na dünden bu yana tepkiler de dinmedi. O isimlerden biri de Show TV Ana Haber spikeri Ece Üner oldu.

Ece Üner Show Haber’de canlı yayında Sofuoğlu’nu eleştirerek “Bir üniversitede profesör olarak görev yapan bir kişi bu lafları söylemişse acaba kendisini ne olmakla itham etmiştir. Kendisi lütfen bu sorumuza cevap versin. Böyle bir zihniyeti taşıyan adam nasıl bu konuma geldi. Bu arada atanamayan kaç bin pırıl pırıl öğretmenin olduğu bir ülkedeyiz. Bunun için bazıları canına kıyıyor. Ayıp.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.