Motosiklet sürücüsü taksi şoförünün hatası yüzünden kazada hayatını kaybetti

Motosiklet sürücüsü Yunus Yıldırım kendisine ait motosikleti ile Kartal D-100 Karayolu İstanbul istikametin emniyet şeridinde seyrederken, emniyet şeridinde bekleme yapmakta olan sürücü İsmail K. sevk ve idaresindeki taksiye arkadan çarpması sonucu trafik kazası meydana  geldi. Motosiklet sürücüsü Yunus Yıldırım’a olay yerinde uzun süre süre kalp masajı yapılmasına rağmen Yıldırım, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Olay sonrasında taksi sürücüsü İsmail K ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan taksi sürücüsü İsmail K. gazetecilere ve polis memurlarına aracı arızalandığı için emniyet şeridine girdiğini ve kazanın bu şekilde gerçekleştiğini söylemişti. Kartal Yakacık Polis Merkezi tarafından ifadeleri alınan kaza anında taksi içerisinde bulunan yolcuların verdiği ifade sonrasında gerçek ortaya çıktı. Kaza sonrası başka bir araçla olay yerinden ayrılan taksi yolcuları Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Cevizli’ye gitmek için taksiye bindiklerini, taksi sürücüsünün D-100 karayolunda ilerlerken sapağı kaçırdığını, ardından taksi sürücüsünün emniyet şeridinde geri geri gitmeye başladığını ve bu sırada motosikletlinin araca çarptığını söyledikleri öğrenildi.

Taksi sürücüsü ise verdiği ifadesinde “ Arabam birden silkelemeye başlayınca aracımı emniyet şeridine çektim. Aynadan kontrol ettiğimde bir şey yoktu ama birden büyük bir gürültü duydum. Aracımdan inip baktığıma aracıma motosikletli bir gencin çarptığını gördüm. Motosiklet sürücüsünün kaskındaki görüntü kayıtlarında görülüyor, yavaş olsa bu şekilde olmaz herhalde” dedi

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.