Kıskançlık yüzünden öldürüldü

Kocaeli’nin İzmit ilçesi Ortaburun Mahallesi’nde meydana gelen olayda yakınları tüm gün ulaşamadıkları. Aydın Memiş’in evine gittiklerinde Memiş’in  Memiş’in evinde bıçaklanmış ve hareketsiz halde yattığını gören yakınları, durumu hemen jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen sağlık görevlileri yaptıkları ilk kontrolde Aydın Memiş’in yaşamını yitirdiği belirlendi. Jandarma ekipleri Aydın Memiş’in evinde incelemelere başlarken Memiş’in öldürüldüğü bıçak evdeki sobanın içinde bulundu.

Sağlık ekipleri tarafından Memiş’in cesedi otopsi yapılmak üzere morga kaldırıldı. İzmit Jandarma Komutanlığı, Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) ve Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü’nce Aydın Memiş cinayeti hakkında soruşturmayı derinleştirirken Memiş’in cep telefonu numarasını incelemeye alan ekipler, sinyal bilgisi ve telefon kayıtlarından B.A. ve kız arkadaşı S.A. ile görüştüğünü tespit etti. Saat 23.30 sıralarında düzenlenen eş zamanlı operasyonla B.A. ve kız arkadaşı S.A. gözaltına alındı.

JASAT timleri tarafından çapraz sorguya alınan şüpheliler ifadelerinde, birlikte alkol aldıkları sırada kıskançlık nedeniyle kavga çıktığını, B.A ile Aydın Memiş arasında çıkan kavgada B.A.’nın Aydın Memiş’i bıçaklayarak öldürdüğünü ve bıçağı sobaya attıktan sonra Memiş’in cep telefonunu da alarak kaçtıklarını itiraf etti.

Cinayet şüphelilerin jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasının ardından ‘kasten öldürme’ suçlamasıyla adliyeye sevk edildi. B.A. ifadesinde, Aydın Memiş ile birlikte alkol aldıklarını, Memiş’i kız arkadaşını taciz etmesi üzerine bıçakladığını, bıçağı sobaya attıktan sonra kaçtıklarını söyledi. S.A.’nın da benzer ifade verdiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.