Koronavirüse yakalanan hamile kadın doğum sonrası hayatını kaybetti

Tokat’ta meydana gelen olayda 3 çocuk annesi ve dördüncü çocuğuna hamile olan 35 yaşındaki Esma Konukçu, 10 gün önce koronavirüse yakalanması üzerine Tokat Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tokat Devlet Hastanesi’nde tedavisine başlanan Esma Konukçu’nun sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine Konukçu, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edildi.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne Esma Konukçu’nun sağlık durumunun daha da kötüleşmesi üzerine 7,5 aylık bebeğinin sezaryenle alınmasına karar verildi. Hastanede hemen ameliyata alınan Esma Konukçu bir kız çocuğu dünyaya getirirken doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken yeni doğan bebeğin tedavisine yoğun bakım ünitesinde devam edildiği öğrenildi.

Esma Konukçu bugün Şeyhi Şirvani Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından aynı yerde toprağa verildi.

Esma Konukçu’nun yakınları yaptıkları açıklamada “Bu hastalığın şakaya gelecek yönü yok. Ne kadar dikkat edersek o kadar bizim için iyi. 3 çocuğu vardı ve dördüncü çocuğuna hamileydi. Bugüne kadar bilinen bir rahatsızlığı yoktu. Doktorları çocuğu dünyaya getirmeye karar verdi. Başarılı bir ameliyatla bebek kurtuldu ve şu an yoğun bakımda makinaya bağlı olarak yaşam savaşı veriyor. Esma geride 4 çocuğunu bırakıp gitti. Çok üzgünüz.Bu dönemde maske takmadan, sosyal mesafeyi göz ardı ederek yaşamamaya özen göstermeliyiz. Bugün bizlerin başına gelen bu acı olay yarın herkesin başına gelebilir ” dediler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.