İmam nikahlı eşinin kardeşini kalbinden bıçaklayarak öldürdü

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Odunpazarı ilçesi Gündoğdu Mahallesi’nde, meydana gelen olayda, iddiaya göre, dini nikahla Fırat Efe adlı bir şahısla birliktelik yaşayan 2 çocuk annesi Müjde Demirci, Fırat Efe’nin kardeşi İsmail Efe ile tartıştı. Tartışmanın büyümesi üzerine Müjde Demirci mutfaktan aldığı bıçağı Efe’nin göğsüne sapladı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edilirken ambulansla hastaneye kaldırılan İsmail Efe doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken hakkında daha önce 122 suçtan kaydı bulunan Müjde Demirci polisler tarafından, gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen ve çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Müjde Demirci hakkında Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’ suçundan ömür boyu hapis cezası istemiyle dava açıldı.,

Bugün Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan karar duruşmasında, tutuklu sanık Müjde Demirci ile taraf avukatları yer aldı. Mahkemedeki son savunmasını yapan Müjde Demirci “İsmail Efe kendisine alkol aldırmak için bizde kalan babasını kendi evine çağırdı. Ama babası gitmeyince İsmail eşiyle birlikte bize geldi ve daha kapıdan girer girmez bana “Babamı sen mi göndermiyorsun?’ diyerek bana yumruk atar atmaz aramızda arbede yaşandı. O esnada nasıl bıçaklandı bilmiyorum ama İsmail’i öldüren ben değilim. Boşuna hapis yatıyorum. Çocuklarım ve ben mağduruz. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

Savunmaların ardından Eskişehir 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Müjde Demirci’ye ‘kasten öldürme’ suçundan ‘haksız tahrik’ indirimiyle birlikte 18 yıl hapis cezası verdi. Heyet, ayrıca sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.