Kadın cinayeti ile yargılanan şüpheli tahliye edildi

15 Temmuz 2020 tarihinde Kayseri’de meydana gelen olayda Deniz Dal, arkadaşlarıyla birlikte alkol alırken, göğsüne isabet eden kurşunla ağır yaralandı. Deniz Dal’ın aldığı kurşun darbesi sonrası ağır yaralanması üzerine alkol aldığı arkadaşı Selim Ö.’nün tarafından otomobiliyle Kayseri Şehir Hastanesi’ne götürdükten sonra kaçtı. Deniz Dal ise doktorların tüm çabalarına rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken Deniz Dal’ı hastaneye bıraktıktan sonra kaçan Selim Ö. gözaltına alınarak tutuklandı.

Selim Ö. hakkında Kayseri 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanmasına devam edilirken hakim karşısına çıkan Selim Ö. “Deniz ile 12 yıllık bir beraberliğimiz varken 5 yıl önce ayrıldık. Sonra tekrar beraber olmaya başladık. Deniz’le olan ilişkimden ailemin haberi yoktu. Telefonuma indirilen casus program sayesinde benim hayatımda başka birinin olduğunu öğrendiğinde ondan defalarca özür diledim. Arkadaşlarımızla birlikte alkol alırken dışarıdan bir ses duyduğumda Deniz’in vücudunda kurşun yarasını görünce otomobilimle hastaneye götürdüm. Daha sonra korkumdan hastaneden kaçtım. Ben suçsuzum” diye konuştu.

Deniz Dal’ın öldüğü esnada alkol alan diğer üç kişi mahkemede tanık olarak dinlendikten sonra Cumhuriyet Savcısı sanığın ‘kasten öldürme’ suçundan cezalandırılmasını istedi. Mahkeme heyeti verdiği ara kararla sanık Selim Ö’nün adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmederek, duruşmayı erteledi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.