Engelli kadının kayıp kızı bulundu

Adana’da meydana gelen olayda Derya Durukan 20 gün önce yurttan kaçan 14 yaşındaki Y.Y.,’nin bulunması için kayıp ihbarında bulunmasının ardından kızının en son 16 yaşındaki Y.K. ve 17 yaşındaki E.K. isimli kız kardeşler ile görüldüğünü öğrendi.

Bacağında yürümesini engelleyen bir rahatsızlığı bulunan Derya Durukan kızının arkadaşlarının evine giderek kapıyı çaldı ve kapıya çıkan kız kardeşlere ve annelerine kızının nerede olduğunu sordu.

Durukan’ın bu sorusuna iki kız kardeş olumsuz yanıt vermesi üzerine kızının iki kız tarafından Şakirpaşa’da bir erkeğe satılması hakkında bilgilerinin olup olmadığını sorması üzerine iki kız çocuğu ve anneleri tarafından darp edilirken gözü yaşlı annenin saçlarını yoldular.

Olayın sosyal medyada duyulması üzerine genç kızın arama çalışmaları yoğunlaştırılırken acılı anneye kızının arkadaşı I.K.cep telefonuna mesaj atarak kızının olduğu adresi gönderdi. Cep telefonuna gelen mesajı polislerle hemen paylaşan acılı anne polislerle birlikte verilen adrese giderek kızını arama çalışmalarına katıldı. Sokağa çıkma yasağı kısıtlamasının olduğu saatlerde 14 yaşındaki Y.K. Yüreğir ilçesi Ulubatlı Hasan Mahallesi’nde yolda yürürken bulup Cumhuriyet Polis Merkezi Amirliği’ne götürdü. Polis merkezine annenin de getirilerek anne kızın görüştürülmesi sağlandıktan sonra ifadesi alınan küçük kız yeniden yurda gönderildi.

Kızını buluna anne Derya Durukan” Kızımı buldum ama kızımın 20 gün boyunca irtibatta olduğu, kimlerle görüştüğünü ve neler yaşadığını araştırıp bulunmasını sağlayacağım. 20 gündür ömrümden ömür gitti. Bir de bu olayın üstüne bir anne ve iki kızı tarafından darp edildim” dediği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.