Fuhuş baronunun serveti dudak uçuklattı

İzmir ve Bodrum’da 14 Ağustos 2020 tarihinde yapılan eş zamanlı operasyonda 2014 yılından bu yana yurt dışından iş vaadi ile kandırdıkları yabancı uyruklu kadınları uçak bileti dahil tüm masraflarını karşılayarak Türkiye’ye getiren ve pasaportlarına el koyarak fuhuş yaptıran Ö.K. liderliğindeki fuhuş çetesinin 22 üyesi gözaltına alındı.

Fuhuş şebekesi için Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı teknik ve fiziki takip sonrası Gümbet ve Bitez mahallelerinde fuhuşa zorlanan ve pasaportlarına el konulan Rusya, Belarus, Kırgızistan ve Özbekistan uyruklu 29 kadın da yakalandı.

Gözaltına alınan 22 kişi  emniyetteki ifadelerinin ardından “Fuhuşa teşvik, zorlama, aracılık ve yer temin etmek” suçlamalarıyla adliyeye sevk edilirken  gözaltına alınan 22 kişiden fuhuş baronu Ö.K. ile birlikte toplam 14 şüpheli tutuklandı.

Ö.K.’nın tutuklanmasının ardından fuhuş baronunun banka hesaplarını incelemeye alan Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Suç Gelirleri ile Mücadele Büro Amirliği ekipleri yeni detaylar ve akrabaları üzerine yapılmış menkul ve gayrimenkuller olduğu ortaya çıkarken fuhuştan kazandığı paralarla Ö.K.’nın Bodrum’da bir rent a car ve Denizli’deki bir pansiyona sözlü ortak olduğu, burada parayı dönüştürerek aile fertleri üzerine mülk aldığı, bunun da 2,5 milyon TL değerinde olduğu ortaya çıktı

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.