Suç örgütü lideri kadının yaptıkları pes dedirtti

Karaman’da, 550 polisin ve narkotik köpeklerinin katıldığı Ana lakaplı Aslı Dudu D.’nin liderliğini yaptığı suç örgütüne yönelik eş zamanlı uyuşturucu operasyonu düzenlendi. Operasyon sonrasında Karaman, Konya ve Eskişehir’de 10’u kadın 41 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınan suç örgütü Dudu D ve 20 kişi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanırken operasyonlarda çeşitli silahlar, uyuşturucular ve dijital materyal ele geçirildi.

Yapılan araştırmalarda örgütün uyuşturucu ticareti yaptığı, özellikle yaşı küçük kızları uyuşturucuya alıştırıp daha sonra çektikleri uygunsuz görüntülerle bu kızları tehdit ve şantajla şebeke adına uyuşturucu sattırıp, fuhuş yaptırdıkları öğrenildi. Ayrıca suç örgütünün kaçak silah ticareti yaptığı ve çok sayıda iş yeri ve evi kurşunladığı, silahlı yaralama olaylarına karıştığı öğrenildi.

Alınan ifadelerde Güllü U adlı bir kadının örgütten ayrılmak istemesi üzerine Aslı Dudu D.’nin, tarafından 2 gün boyunca boş evde aç ve susuz bırakılarak işkenceye maruz kaldığı ve adamlarına genç kızın kulağının dibinde tabancayla ateş ettirdiği ve saçlarını 3 numara kestirdiği ortaya çıktı.

Güllü U. gibi örgütten ayrılmak isteyen İsmail D.’ye de 3 gün boyunca aynı şekilde işkence yaptığı öğrenilirken Aslı Dudu D.’nin kendisini kamuoyunda iyi göstermek için yerel bir internet sitesinde çalışan gazeteciye hakkında haberler yaptırdığı ve bu haberlerde ilk evliliğini 16 yaşında yapmış ve eşinden gördüğü şiddet üzerine kısa bir süre sonra ikinci evliliği yapmak zorunda kalan, evliliklerinden olan 2 çocuğundan birisinin uyuşturucu kullanması üzerine uyuşturucuya karşı verdiği mücadeleyi anlattırarak adeta mazlumu oynadığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.