Dalağı kargoda kayboldu

Yalova’da, karın ağrısı çeken Ahmet Kıral Çiftlikköy ilçesindeki özel bir hastaneye başvurdu. Özel hastanede muayeneleri ve tahlilleri yapılan Kıral’a, ‘dalak büyümesi’ teşhisi konularak ameliyat olması gerektiği söylendi.

Özel hastanede 10 Kasım 2020 günü ameliyat olan Ahmet Kıral’ın dalağı tamamen alınarak, hastalığın sebebinin belirlenmesi için İstanbul’a patoloji servisine gönderilirken kendisi de ameliyattan 2 gün sonra 2 gün sonra taburcu edilip, evine dönerken, test sonuçlarının da 15 gün içerisinde çıkacağı bildirildi.

Test sonuçlarının 15 günü geçmesine rağmen kendisine sonucunun ulaşmaması üzerine durumdan şüphelenen Ahmet Kıral’ın oğlu Ünal Kıral, durumdan şüphelendi ve sık sık hastaneye giderek babasının test sonuçlarını öğrenmeye çalıştı.

Ünal Kıral’ın yoğun baskısı üzerine hastane yetkilileri, Ünal Kıral’ı telefonla arayarak gönderdikleri dalağın kargo şubesinde kaybolduğunu söyledi

Ünal Kıral kendi çabalarıyla kargoya verilen dalağın kargo paketinin fotoğraflarına ulaştığında kargo paketinin üzerinde kargo barkodu üzerinde ‘standart kargo’ ibaresini gördü.

Tıbbi parçaların prosedür gereği Sağlık Bakanlığı tarafından anlaşmalı kargolarla gönderilmesi gereken bir organın sıradan bir kargo şirketiyle ‘standart kargo’ adı altında gönderildiğini öğrenen Ünal Kıral, babası Ahmet Kıral ile birlikte Avukat Musap Nayman’a giderek, hastane yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.