Cani ruhlu annenin çocuğu devlet korumasına alındı

Kocaeli’nin Körfez ilçesi Mimar Sinan Mahallesi’nde meydana gelen olayda Nurcan S.adlı bir annenin geçtiğimiz yıl çekildiği tespit edilen görüntülerde kızına şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada paylaşılması üzerine sosyal medyada infial meydana gelmiş ve bu görüntüleri izleyen sosyal medya kullanıcıları büyük tepki gösterdi. 

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, Nurcan S.’nin kızına şiddet uyguladığı ve kızını kollarından tutup kanepenin üzerine yatırarak dizleriyle üzerine oturduğu görüldü. Annesinin dizleriyle üzerine oturması sonucu küçük kızın nefessiz kalması, kurtulmak için çaba harcadığı, ancak başarılı olamadığı görüldü. Bu anlarda yaşanan olayı çeken kişi ve evde bulunan diğer kişileri Nurcan S.’nin, zaman zaman bağırarak tehdit etmesi de görüntülere yansıdı.

 Yapılan araştırmalarda Nurcan S.’nin H.B. ile dini nikahla yaşadığı ve bu birliktelikten 2 çocuğu, ilk evliliğinden de 4 çocuğu olmak üzere toplam 6 çocuğu olduğu belirtildi. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından Nurcan S.’nin geçen yıl 4 Nisan’da polis tarafından gözaltına alındığı, işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldığı bildirildi. Nurcan S.’nin 6 çocuğunun ise devlet korumasına alınarak yurda yerleştirildiği ifade edildi.

Kızına şiddet uygulayan Nurcan S. Körfez ilçesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada  “Kocaeli’nde Nurcan Serçe’nin kızına şiddet uyguladığı görüntüler sonrasında çocukların devlet korumasına alındığı açıklanırken çocukların annesi N.S. hakkında ise adli süreç devam etmektedir” denildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.