Şehit annesinin çalınan koyunları bulundu

Geçtiğimiz günlerde Konya’nın Olay, Ereğli ilçesine bağlı Yazlık Mahallesi’nde meydana gelen olayda kimliği meçhul kişi veya kişiler tarafından 2017 yılında Bingöl’de şehit olan Uzman Çavuş Ramazan Aydoğan’ın annesi Ayşe Uzan’a ait ahıra girerek 7 adet koyun ve 1 kuzuyu alarak kaçtı. Şehit annesi ağıla sabah erken saatlerde koyunlarına yem vermek için girdiğinde koyunlarının yerinde olmadığını görünce jandarmadan yardım istedi. Jandarma ekipleri yaptıkları kısa bir inceleme sonrasında koyunlardan 3’ünü boş arazide buldu. Jandarma ekipleri şehit annesinin komşularına ait güvenlik kameralarını da inceleyen jandarma, hırsızlık şüphelisi 1 kişinin koyunların arkasından elinde sopayla gittiğini ve ardından yanına gelen bir minibüsle hayvanları kaçırdıklarını belirledi.

Yapılan araştırmalar sonrasında hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen 3 şüpheli yakalandı. Jandarmada işlemleri tamamlanan şüpheliler F.İ, kardeşi S.İ. ve arkadaşı S.G. Ereğli Adliyesine sevk edildi. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Koyunları kendisine teslim edilen annesi Ayşe Uzan, “Koyunlarımın çalınmasından sonra birçok komutan beni Bingöl’den Ankara’dan ve İstanbul’dan aradı. Bundan dolayı büyük gurur duydum. Hepsinden Allah razı olsun, daha sonra da uyumadılar, dinlenmediler ve benim koyunlarımı buldular. Koyunlardan birine şehit oğlumun adını vermiştim. Benim için çok önemliydi. Jandarmalar gecenin bir yarısında gelip koyunlarımı teslim ettiler. Onların da hakkı ödenmez” diyerek jandarma ekiplerine teşekkür ederek, ‘dualarım her zaman sizinle yavrularım’ dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.