Bipolar hastası eşinin fuhuşa sürüklendiğini iddia etti

Niğde’nin Bor ilçesinde 20 yıl önce M.A ile severek evlenen H.A.’nın bu evliliğinden 3 çocuğu dünyaya gelirken M.A.’nın., bipolar bozukluk hastalığı nedeniyle evliliğini bitirme noktasına geldi.

Eşi M.A.’nın evlendikten 1 yıl sonra bipolar rahatsızlığına yakalandığını ve son 1 yıldır hastalığının şiddetlendiğini söyleyen H.A. eşi M.A.’nın 18 Kasım 2020 günü sosyal medyadan tanıştığı kişilerle konuştuktan sonra evden kaçarak Adana’ya gittiğini ve burada Okan isimli bir taksiciyle buluşan M.A., fuhuş yapmaya başladı. H.A.’nın polis merkezine giderek kayıp ihbarında bulunması üzerine M.A., polis ekiplerince bulunup Niğde’ye gönderildi.

M.A hakkında Niğde Bor Aile Mahkemesince hastaneye yatırılmasına yönünde karar verilerek yapılan tedavisinin ardından M.A., yeniden Adana’ya giderek fuhşa devam etti. Eşinin telefonlarına da cevap vermeyen M.A., polis ekiplerince tekrar yakalandı ancak kendi rızasıyla evi terk ettiğini söylemesi üzerine serbest bırakıldı. Yaşanan olaylardan sonra çiftin 18 yaşından küçük 2 kızı devlet korumasına alındı.

H.A eşinin fuhuş batağından kurtulması için her yolu denediğini ama bir türlü ikna edemediğini, “eşinin devamlı olarak polise giderek hakkında asılsız ihbarlar yaparak kendisi hakkında uzaklaştırma kararı alarak çocuklarımıza sahip çıkmamı engelliyor” dedi.

Şu an 17 yaşındaki oğlu ile birlikte yaşadığını ifade eden H.A. “Eşimi bulma uğruna evimdeki tüm eşyalarımı sattım. Ama artık gücüm kalmadı. Yetkililerden yardım istiyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.