Büyük hırsızlık operasyonu

Yaklaşık 5 aydır teknik ve fiziki takibe aldıkları hırsızlık şüphelilerine yönelik Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda kapısı kilitli olmayan dairelere girerek para ve ziynet eşyalarını çalan şüpheliler yakalanarak gözaltına alınırken Çorum’. Ankara Kastamonu ve İstanbul’da yapılan eş zamanlı operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Emniyette gözaltına alınan şüphelilerin ifadesinin alınmasından sonra 2 şüpheli serbest bırakılırken 18 kişi ise işlemlerinin tamamlanması sonrası adliyeye sevk edildi. Bazı kadın şüphelilerin, kucaklarında küçük çocuklarının olduğu görüldü.

Yapılan tespitler sonucunda şüphelilerin birbirleri ile bağlantılı oldukları tespit edilirken hırsızlıkların 2 ya da 3’er kişilik gruplar halinde yapıldığı tespit edilirken gözaltına alınan şüphelilerin daha önce de çok sayıda hırsızlık olayına karıştıkları, içlerinden 11’nin bu kapsamda tutuklandığı belirlendi.

Yapılan operasyonda bir kadın hırsız evde bulunan hurcun içinde yakalanırken kendisini yakalayan polise “Sancım var bugün, o yüzden saklandım. Yarın gelecektim ben. Bir daha da size yardım etmeyeceğim” dedi.

Hırsızların Bilecik, Kocaeli, Yalova, Sakarya ve Bursa’da 30’dan fazla evden hırsızlık yaptıkları ve bu hırsızlıklar sonucunda yaklaşık 500 bin TL değerinde ziynet eşyası ve para çaldığı tespit edildi. Hırsızların gittikleri semtlerde hırsızlık yapacakları evlerin kapılarını tek tek çalarak kontrol ettikten sonra kapısı kilitli olmayan evlere dil düşürme yöntemiyle girerek hırsızlık yaptıkları belirtildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.