Kadınların etek altı görüntülerini çeken şahsın savunması pes dedirtti!

İstanbul Beşiktaş’ta meydana gelen olayda bir butikte bulunan kadınların etek altı görüntülerini şahıs yakalandı. Yapılan sorgusu sonrasında savcılığa sevk edilen genç adam hakkında savcılık kadınların sadece özel hayatlarını ihlal etmediğini aynı zamanda kadınları taciz ettiğini ileri sürerek, emsal bir dava açtı. Şahsın savunması “pes” dedirtirken emsal olması beklenen son dakika kararıyla ilgili de önemli bilgilere ulaşıldı.

Savcılık tarafından ifadesi alınan 33 yaşındaki S.A. isimli genç adam verdiği ifadesinde eşinin doğum günü olması nedeniyle hediye almak için kadın ürünlerinin yoğun olduğu mağazaları dolaştığını ve eşiyle aynı yaşta olan kız kardeşinin fikrini almak için ürünlerin videolarını çekmek istediğini belirterek cep telefonunun kadrajına mağazadaki kadınların kendiliğinden görüntüye girdiğini iddia ederek hakkındaki suçlamayı kabul etmediği öğrenildi.

S.A’nın cep telefonunda yapılan incelemelerde görüntülerin kameranın yönünün yukarı doğru olduğu, devamlı kadınların çevresinde olduğu ve bazı kadınların eteklerinin altından görüntülerinin alındığının tespit edildi. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda S.A. hakkında dava açtı.

Savcılık tarafından S.A. hakkında hazırlanan iddianamede, gencin kendisine ait cep telefonu ile kadınların etek altı görüntülerini çekmek suretiyle “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçunu işlediği anlatılırken, bu olayın aynı zamanda cinsel taciz suçunu da oluşturduğu belirtildi.

5 yıla kadar hapsi istenen genç adam, ilerleyen günlerde Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.