Kaldırımda duran 13 yaşındaki kızı yumruklayıp kaçtı

Aksaray’ın Eski Sanayi Caddesi’nde meydana gelen olayda, kurstan çıkarak bir süre yürüdükten sonra kaldırımda anneannesi Saliha A.’yı beklemeye başlayan 8’inci sınıf öğrencisi Dilek E. ara sokaktan gelen, başında bere ve yüzünde cerrahi maske olan kişi, Dilek E.’nin yüzüne yumruk atıp, yoluna devam etti.
Dilek E. dudağına aldığı darbe sonucu yaralanarak neye uğradığını şaşırarak ağlamaya başladı. Küçük kızın çevresinde bulunan vatandaşlar Dilek E.’nin yardımına koşup, polise de haber verdi.

Dilek E. ağlarken torunu ile buluşmaya gelen anneanne Saliha A. da torunun ağladığını ve yaralandığını görünce endişelendi. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekipleri eşliğinde Dilek E. hastaneye giderek sağlık kontrolünden geçtikten sonra saldırgan hakkında şikayetçi oldu.
Polis, kamera kayıtlarından saldırganın kimliğini belirleyip, yakalamak için çalışma başlattı.

Dilek E. yaşadığı olay sonrasında yaşadığı korku yüzünden psikolojik olarak etkilendiği için sokağa dahi çıkmak istemediğini dile getirerek yaşadıklarını “Kurstan çıkıp biraz yürüdükten sonra anneannemi beklemek için kaldırımda bekliyordum. Bir anda birisi dudağıma yumruk atınca gözlerim karardı ve canım yandığı için ağlamaya başladım. Bana vuran şahıs hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti. Olayı gören esnaflar durumu polise bildirirken o esnada anneannem de benim yanıma geldi. Polisle hastaneye ve ardından karakola gittik. Daha sonra dükkanların kamerasından vurulma anını izleyince bir kez daha panikledim.” şeklinde ifade etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.