Polisim diyerek yaşlıları dolandıran şahıs yakalandı

Denizli’nin Tavas ilçesinde meydana gelen olayda kendisini polis olarak tanıtan bir şahıs, 61 yaşındaki F.A.’yı telefonla arayarak ‘Evinizde çalıntı altın ve para var. Biz bunları inceleyerek geri getireceğiz’ dedi.

Yaşlı kadın dolandırıcının tuzağına düşerek evine gelen şüpheliye piyasa değeri 250 bin TL’yi bulan ziynet eşyalarını verdi. Daha sonra kendisini polis olarak tanıtan şahsa ulaşamayan yaşlı kadın dolandırıldığını anlayarak, jandarma ekiplerine ihbarda bulundu.

Yaşlı kadının ihbarı üzerine Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) geniş çaplı çalışma başlatarak çok sayıda güvenlik kamerasını inceleyerek kendisini polis olarak tanıtan şahsın kimliğini tespit etti. 250 bin TL’lik vurgun yapan dolandırıcıların Altan A. olduğu belirlendi.

JASAT timleri ve Tavas İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından yeri tespit edilen Altan A.’nın sevgilisi Sevgi K.’nı yardımı ile saklandığını tespit etti. Düzenlenen operasyon ile kıskıvrak yakalanan dolandırıcı sevgililerden Altan A.’nın suç kaydı ise pes dedirtti.

Yakalanarak gözaltına alınan Altan A.’nın yapılan araştırmalarda yaralama, silahla yağma, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma gibi 14 farklı suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Altan A.’nı geçtiğimiz aylarda Afyonkarahisar’da yine kendisini polis olarak tanıtarak 85 yaşındaki A.A.’yı 90 bin TL dolandırdığı ve arandığı öğrenildi.

Altan A. ve sevgilisi Sevgi K. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilirken Altan A., çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken sevgilisi Sevgi K. ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.