Tapu dolandırıcılarına suçüstü

Geçtiğimiz Ocak ayında Alanya İlçe Tapu Müdürlüğünce ortaya çıkarılan yolsuzluk olayının hemen ardından vatandaşların alım satım işlerine duyarlılığı bir dolandırıcılık olayının daha ortaya çıkmasını sağladı.

M.S. adlı bir şahıs aracı vasıtasıyla almak üzere olduğu bir dükkan için duyduğu şüphe üzerine evrakları alarak Alanya Tapu Müdürlüğü’ne geldi. M.S. adlı sahsın getirdiği evrakları Alanya Tapu Müdürü Fikret Ayman ve tapu müfettişinin yaptığı incelemede, evrakların sahte olduğu anlaşıldı.

Dolandırıcıların sahte hisseli tapu senetleri üzerinde oynama yaparak tam hisseli olarak göstermek suretiyle dolandırıcılık yapıldığının anlaşılması üzerine Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) Grup Amirliği’ne haber verildi.

Polis ekipleri harekete geçerek Konya plakalı bir araçla gelen M.O. ve O.A. adlı şüpheli şahıslar tapuyu sahte evrakla M.S.’ye devredecekleri esnada düzenlenen baskın sonucu gözaltına alındılar.

Yapılan baskın sonrasında 2 şüpheli şahıs gözaltına alınırken yapılan aramada araç içerisinde 38 adet sahte tapu senedi, 15 adet sahte tapu senedi yapımında kullanıldığı değerlendirilen gerçek tapu senetleri, laptop, 2 flash disk ele geçirildi.

Şüphelilerin gözaltına alınmasının ardından soruşturmayı derinleştiren ekipler gözaltına alınan kişilerin daha önce sattıkları ve piyasa değeri 1 milyon 300 bin lira değerindeki 10 mülkün satışlarını incelemeye alındığı öğrenilirken şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.