Hem sevgilisinin 3 yaşındaki oğlunu öldürdü, hem kendi öz kızına cinsel istismarda bulundu

Kayseri’de meydana gelen olayda yaşayan Harun Sezer adlı kişi ilk evliliğinden olan kızı H.S.’ye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla 12 Ekim 2019’da tutuklanarak cezaevine konuldu.

Harun Sezer hakkında Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan açılan davanın 26 Şubat 2020 tarihinde görülen davasında yurt dışı çıkış yasağı şartıyla tahliye edilirken Mart ayında görülen karar duruşmasında ise mahkeme heyeti sanık Sezer’in, ‘nitelikli cinsel istismar’ suçundan beraatine hükmetti.

Müdahil olarak davaya katılan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile mağdur kızın avukatı beraat kararına yönelik yerel mahkemenin kararını, Kayseri Bölge Adliye Mahkemesi’ne taşıdı.

7’nci Ceza Dairesi, yapılan inceleme sonrası dosya kapsamına uygun olmayan gerekçelerle beraat kararı verildiği ve bazı tanık beyanları olduğu için yeniden yargılama yaptı. Yapılan yeni yargılama sonucunda Harun Sezer, ‘çocuğun basit cinsel istismarı’ suçundan 15 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Ceza Dairesi, sanığın cezasında hiçbir indirim maddesi uygulamadı. Oy birliği ile alınan kararın, Yargıtay temyiz yolunun açık olmak üzere verildiği belirtildi.

Harun Sezer hakkında yapılan araştırmada 1,5 yıldır birlikte yaşadığı Emel Öner’in ilk evliliğinden olan oğlu Alperen Ekinci’yi geçen yıl 15 Haziran’da döverek öldürdüğü de ortaya çıkmıştı.

Yaşanan olayın ardından Sezer hakkında, Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle dava açıldı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.