500 dolara cennetten tapulu arsa dolandırıcılığı

Adana’da meydana gelen olayda 75 yaşındaki Nergis Kurtçe kanser hastalığıyla mücadele ederken kendisi gibi emekli olan eşiyle birlikte Atatürk Parkına gezmeye gitti. Yaşlı çift Atatürk Parkında birlikte gezerken iddialara göre yanlarına 2’si tabancalı 4 kişinin yaklaştığını belirterek, kendisini dolandırmak isteyenleri şu şekilde anlattı:

Yanımıza yaklaşan kişilerden birisi bize “Biraz sohbet edebilir miyiz” dediler bende “Buyurun” dedim. Cennetten 500 dolara arsa satıyoruz’ dedi. ‘ Daha sonra da bu teklifin bizim için bir ödül olduğunu iddia ederek kendilerine ait adreslerinin olduğunu ve orada yapılan toplantılara katılarak 100 lirada bağış yapacaksınız’ dedi.

‘Bu toplantılara katılarak sizlere devamlı olarak para akacak ve devamında biz sizlere devamlı olarak her konuda yardımcı olacağız. Bu tapuyu aldıktan sonra karşılığını fazlasıyla alacaksınız. Ama önce şimdiden para kazanmanız için size broşür vereceğiz bunları da dağıtırsanız daha da fazlasını kazanırsınız’ dediler.
Bende onlara, bana bak siz yanlış kişiye çattınız dayak yemeden hemen gidin dedim ve gönderdim”

Nergiz Kurtçe ve eşi daha sonra bu kişilerin yanlarından ayrıldıktan kısa bir süre sonra bu kişileri metro çıkışında gördüklerini ve bu kişilerin 4 kişiden para aldıklarını ifade ederek “Bizi görünce hemen oradan ayrıldılar. İnsanları bu şekilde dolandırmaya çalışıyorlar. Ama ben polise gidip şikayetçi olmadım. Keşke olsaydım şimdi aklıma geldi. Vatandaşı cennetten tapulu arsa vereceğiz diye dolandırıyorlar” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.