Genç kıza bakıp kendisini tatmin eden sapığa 380 gün hapis cezası verildi

Bursa’nın Yıldırım ilçesinde 23 Mart günü meydana gelen olayda staj yaptığı iş yerine gitmek için evinden çıkan Gözde Şahinbaş yürüyerek iş yerine giderken kendisini birisinin takip ettiğini fark ederek telefonunun kamerasını açtı. Genç kız bir gün öncede takip edildiğinden şüphelendiği için kendisini takip ettiğini düşündüğü kişiyi takip ettiğinde kendisini takip eden şahsın araçların arkasında pantolonu ve iç çamaşırını indirmiş halde, kendisini tatmin ederken yakaladı. Şoke olan Gözde Şahinbaş, çığlık atıp yardım isterken, şüpheli ise kaçtı.

Genç kız çektiği görüntüleri sosyal medyada paylaşması üzerine görüntüleri izleyen vatandaşlar olaya büyük tepki gösterdi.

Görüntülerin sosyal medya üzerinden paylaşılması üzerine harekete geçen polis ekipleri olaydan 3 gün sonra Suriye uyruklu K.A.’yı, olaydan yakalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen K.A., çıkarıldığı mahkemece, ‘cinsel taciz’ suçundan tutuklandı. 15 gün tutuklu kalan K.A., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Suriyeli K.A hakkında Bursa 2. Çocuk Mahkemesi’nde açılan ‘cinsel taciz’ suçundan yargılanmasına devam edildi. Bugün görülen davaya Gözde Şahinbaş, sanık K.A. ve avukatı katıldı. K.A. mahkemede yaptığı savunmada, “Kimseyi takip etmiyordum. Bir arkadaşımı beklerken sıkıştım ve tuvalet ihtiyacımı gidermek için park halindeki iki aracın arasına girerek pantolonumu indirip tuvaletimi yapmaya başladım. Gözde Altıntaş beni o halde görüp bağırınca bende korktum ve kaçtım dedi.

Gözde Şahinbaş ise 2 gün üst üste aynı yerde gördüğü sanığın kendisine bakarak tatmin olduğunu söyledi. Mahkeme heyeti, K.A.’yı 1 yıl 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.