Kreş öğretmeni yaşlı komşusunu bilezikleri için boğmaya ve yakmaya kalkıştı

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde meydana gelen olayda kreş öğretmeni Gözde A., 71 yaşındaki komşusu Gülcemal Ç.’nin kolundaki bilezikleri gasp etti. Gözde A. daha sonra yaşlı komşusunu boğmaya çalışırken bununla da yetinmeyerek yaşlı kadını yaktı. Ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılan Gülcemal Ç. tedavi altına alındı.

Yaşanan olayla ilgili soruşturma açılması üzerine Gözde A. polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Gözde A.’nın emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Gözde A.’nın nöbetçi hakimlikte verdiği ifadesinde, Hakkımda üstüme atılan suçu işlemedim. Bahsi geçen komşumla daha önce damadı ile adımı çıkardıkları için aramızda husumet yaşanmıştı. Daha sonra benden ve ailemden özür dilediler ve konu kapandı. Olay günü evimde ailemle birlikte oturuyorduk. Mağdur yaşlı kadın da bizimle aynı apartmanda yaşamaktadır. Birtakım psikolojik problemlerim nedeniyle psikoloğa gittiğim doğrudur. İlaç kullanıyorum ancak ağır bir rahatsızlığım yok. Mağdurun neden benim adımı vermiş olduğunu anlamış değilim. Serbest bırakılmak istiyorum.” dediği öğrenildi.

Yaşlı kadının oğlu Kerem Coşar da olayla ilgili konuştu. Evde annesini yanmış olarak bulan Coşar “Ablam beni arayarak annesinin kendisini arayarak ‘yaktılar beni kızım’ demiş. Ablam kim yaktı diye sorduğunda ‘Gözde yaktı’ demiş. Hemen eve gittiğimde gördüğüm manzara tüyler ürperticiydi, feryat ettim. Annem yanmış, kömüre dönmüş. ‘Neden yaptı’ dedim, kolunu gösterip ‘bileziklerimi aldı, boğdu beni’ dedi. Ambulansla hastaneye geldik. Daha sonra olay yeri inceleme ekipleri binanın arka tarafında bilezikleri buldu. En ağır şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” diye konuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.