Kolay yoldan para kazanmak isterken dolandırıldı

İstanbul’un Esenyurt ilçesinde yaşanan dolandırıcılık olayında internet üzerinden sörf yapan Y.A. adındaki bir genç iddialara göre yüksek kazanç vaat eden bir jigolo sisteminin reklamına inanarak siteye üye oldu. Y.A. siteye üye olduktan sonra site yetkilileri ile irtibata geçerek bu kişilerin yönlendirmesi sonucu kendisine verilen banka hesap numaralarına farklı tarihlerde toplam 77 bin lira yatırdı. Y.A. mağdur olduğunu belirterek yaşadıklarını anlattı.

Y.A., “İnternet üzerinden jigolo sitesine girdiğimde ilk üyelik onayı için 250 TL ücret ödedim. Bana gecede ortalama 2 ila 4 bin TL arasında para kazanacağımı söyleyerek benden önce 2 bin TL talep ettiler. Daha sonra Türkiye’de bu tarz sitelerin yasak olduğu ve kendilerinin manken ajansı şeklinde çalıştıklarını, benden gerekli evrakları tamamlamamı istedikten sonra 20 bin TL daha ödememi istediler. Bende bu parayı ödedim. Ama daha sonra beni bir avukat arayarak kendisinin arabulucu olduğunu ve bu firmanın beni mahkemeye verdiğini söyleyerek 5 bin liraya bu işi halledeceğini söyledi. Firma yetkilileri ise ‘Biz 13 senelik kurumsal firmayız sizden her türlü bu parayı alırız’ dediler.

Avukat olarak kendini tanıtan kişi ve firma yetkililerinin beni tehdit etmesi üzerine karakola giderek şikayetçi olduğumda kendileriyle görüştüğüm telefon  numaralarının kayıtlı olmadığını ve dolandırıldığımı öğrendim. Bugüne kadar 77 bin TL para kaptırdım. Türkiye’de jigololuk suç olduğu için şikayet etmekten korktuğum için başıma gelmeyen kalmadı” dedi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.