Dünyaca ünlü sanatçı 12 yaşındaki kıza tecavüzle suçlanıyor

Müzik dünyasının Nobel ödüllü sanatçılarından biri olan ve bir dönemin müzik dünyasındaki en büyük isimlerinden biri olan Bob Dylan’ın başı cinsel taciz davasıyla dertte.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia dünya müzik dünyasını karıştırdı. İddialara göre 1965 yılında o dönem 23 yaşında olan ABD’li ünlü  şarkıcı Bob Dylan’ın 12 yaşındaki bir kıza uyuşturucu verip tecavüz ettiği iddia edildi.

Bob Dylan’ hakkında ortaya atılan iddiaların ışığında hakkında Manhattan Yüksek Mahkemesi’nde görülecek davanın dosyalarına erişen The Guardian gazetesi bu belgelere dayanarak bugün yayınladığı haberde Bob Dylan’ın “cinsel istimara karşı çıkmaması için ismi J.C olarak açıklanan kişiye uyuşturucu ve alkol verdiği, ayrıca fiziksel şiddet tehdidinde bulunduğu” belirtildi.

Gazetenin haberine göre o dönemde Bob Dylan iddialara göre 23 yaşında iken henüz 12 yaşında olan küçük kıza 6 hafta boyunca uyuşturucu vererek defalarca cinsel istismarda bulunduğu iddia edilirken Bob Dylan’ın  “müzisyen statüsünü kullanarak onun güvenini kazanmaya ve cinsel istismarda bulunmak için hayatının kontrolünü eline almaya” çalıştı.

Dylan’ın sözcüsü PageSix’e yaptığı açıklamada, iddiaların gerçeği yansıtmadığı belirtilirken, iddialara karşı savaşacaklarını açıkladı.

Cinsel taciz ve tecavüz iddiaları konusunda Bob Dylan’ın şu ana kadar herhangi bir açıklama yapmadığı öğrenilirken önümüzdeki günlerde başlayacak olan mahkeme tüm dünyadan büyük bir ilgi ile takip edileceği tahmin ediliyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.