Ankara Büyük Şehir Belediyesi’nden 1,5 milyon euro’luk tasarruf

Yerel seçimler sonrası Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanan Mansur Yavaş’ın göreve gelir gelmez yayımladığı genelge kapsamında tüm birimler hizmetlerinde tasarrufa yöneliyor.

1997 yılında Ankara’da meydana gelen bir vagon EGO Genel Müdürlüğü ANKARAY İşletmesi tarafından tamir edilerek yeniden hizmete sunuldu.

Yaklaşık 1 yıl boyunca 1997 yılında yaşanan kaza sonrası hizmet dışı bırakılan vagon ANKARAY Merkez İşletmesi içerisinde bulunan Araç Bakım Onarım Atölyesi’nde yapılan tamirat ile hizmete kazandırılırken bu sayede belediye bütçesine 1,5 milyon euroluk katkı sağlanırken, vagonun test sürüşlerine de başlandı.

Ankara Büyük Şehir Belediyesi Ankaralılara daha kaliteli ve konforlu hizmet sağlamak için onarımı yapılarak kullanıma hazır hale getirilen vagonu servise çıkararak hem belediye bütçesine hem Ankaralılara hizmet sunacak.

Konu hakkında kısa bir açıklama yapan EGO Genel Müdür Yardımcısı Emin Güre “Yıllardır atıl vaziyette bulunan vagonun hizmete sunulmasından mutluluk duyuyoruz. Başkanımızın tasarruf tedbirleri kapsamında çalışmalarımızı büyük bir hızla yürütüyoruz. Arkadaşlarım şu an değeri yaklaşık 1,5 milyon Euro civarında olan bu vagonu bir sene büyük bir titizlikle çalışarak hizmete hazır hale getirdiler Bu sayede hem büyük bir tasarruf hem vatandaşımıza hizmet imkanı sağladık” diyerek duygularını dile getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.