Kız kaçırma cinayetle bitti

Kahramanmaraş’ın 12 Şubat ilçesi Önsen Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddialara göre kimliği açıklanmayan bir kızın kaçırılmaya çalışıldığını duyulması üzerine genç kızın yakınları Halil Parlakdemir M.Ö. ile Y.Ö. adlı gençler yakınlarını kaçıracaklarını düşündükleri A.P, Ö.S, H.P ve Y.P adlı kişilerle tartışmaya başladılar. İki grup arasında yaşanan tartışma kısa sürede büyüyerek kavgaya dönüşmesi üzerine silahlar konuştu. Olaya tanık olan vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İki grup arasında henüz kimin ateşlediği öğrenilemeyen tabancadan çıkan kurşunlar sonucu Halil Parlakdemir, Ö.S, A.P, M.Ö. ile Y.Ö. yaralanırken olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yaralılara ilk müdahale olay yerinde yapılırken ambulanslarla  çevredeki hastanelere götürüldü.

Olayın görgü tanıkları iki grup arasında uzun bir süre tartışma yaşandıktan sonra iki gruptaki kişilerin önce dövüşmeye başladıklarını ve sonrasında da ardı ardına silah sesleri sonrasında yaralananlar haricinde diğer kişilerin olay yerinden yaya olarak kaçtıklarını ifade ettiler.

Aldığı kurşun yarası sonucu ağır yaralanan Halis Parlakdemir kaldırıldığı hastanede doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybederken yaralı 4 kişinin tedavisine devam edildiği bilgisine ulaşıldı.

Mahallede yaşanan olaylar sonrasında yeni olayların olma ihtimali üzerine jandarma ekipleri yeni bir kavganın olmaması için önlemler alırken olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.