Serseri kurşunların hedefi oldular

Adıyaman’ın Besni ilçesi Dikilitaş köyünde yapılan bir düğünde kim tarafından ateşlendiği henüz belirlenemeyen bir tabancadan çıkan kurşunlar biri çocuk iki kişinin yaralanmasına neden oldu.

Köy meydanında İsmail ve Selvi Şahin çiftinin düğünlerinde Dikilitaş köyü muhtarı Mehmet Tekin ve düğün sahibi aile arasında henüz nedeni tespit edilemeyen bir konu üzerinde yaşanan tartışma sonrasında köy muhtarı Mehmet Tekin sinirlerine hakim olamayarak üzerinde bulundurduğu muhtarlığa ait tabancayı çıkarak havaya rastgele ateş etti. Muhtarın tabancasından çıkan mermiler düğünü izleyen Gülizar Köpeli adlı bir kadının boynuna isabet ederken  Ömer Melik Tercan’ın ayağına isabet eden merminin kimin tabancasından çıktığı henüz öğrenilemedi.

Köylülerin ihbarı üzerine köye gelen ambulans ile Gülizar Köpeli önce Besni Devlet Hastanesine sevk edilirken burada yapılan ilk müdahalesinin ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildiği öğrenildi.. Ayağından vurulan Ömer Melik Tercan ile boyun kısmından yaralanan Gülizar Köpeli’nin tedavileri devam ediyor. Gülizar Köpeli ve Ömer Melik Tercan’ın sağlık durumlarının iyi olduğu ve tedavilerinin ardından hastaneden taburcu edildikleri öğrenildi.

İhbar üzerine köye gelen jandarma ekipler köyde geniş güvenlik önlemleri alırken muhtar Mehmet Tekin’i gözaltına aldı. Jandarmanın Ömer Melik Tercan’ın yaralanmasına neden olan şüphelinin kimliğinin belirlenip yakalanmasına yönelik araştırması da sürüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.