Hacamat yaptırmak isterken canından olacaktı

İstanbul’un Esenler ilçesinde meydana gelen olayda semtte emlakçılık yapan E.B. bir arkadaşının tavsiyesi üzerine bir süredir yaşadığı sağlık problemi için kendisine hacamat ve sülük tedavisi yaptırmaya karar verdi.

Kendisine tavsiye eden arkadaşının da aynı tedaviyi yaptırdığı İstanbul’un Fatih ilçesinde tabelası dahi bulunmayan bir apartman dairesine giden E.B. iddialara göre burada, E.B.’nin özel bölgesine sülük işlemi uygulandı, ardından aynı bölgeye jiletle kesik atılarak hacamat işlemi yapıldı.

E.B. yaptırdığı hacamat sonrasında evine giderek duş almak isterken fenalaşması üzerine yakınları tarafından ambulansla hastaneye kaldırılırken Acil serviste tedavi gören kadın, daha sonra Şehremini Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu.

Şehremini Polis Merkezine giden E.B.’nin şikayeti Şehremini Polis Merkezi Suç Araştırma Büro Amirliği ekipleri harekete geçerek belirtilen adrese gittiklerinde 6 katlı binada herhangi bir tabela göremedi. Polis ekipleri apartmanda zilde ‘sağlıkçı’ yazan daireye baskın yaptı.

Yapılan baskın esnasında polis ekipleri kaçak faaliyet gösteren apartman dairesinde yaptıkları aramada çok sayıda ilaç, iğne, reçete, gazlı bez, hacamat için kullanılan bardaklar olduğu belirlendi.

Ayrıca buzdolabının içinde tedavide kullanılan sülükler ile zeytin gibi gıdaların yanı sıra çok sayıda ilaca rastlanıldı.

 Polis ekipleri tarafından apartman dairesinde bulunan hacamat tedavisinde kullanılan materyallere el koyulurken,  evde bulunan 2 kişi de ifadesi alınmak için polis merkezine götürüldü.

Şehremini Polis Merkezine götürülen 2 kişi İiadeleri alındıktan sonra serbest bırakılırken, hacamat işleminin yapıldığı yer Fatih Zabıta Müdürlüğü ekiplerince mühürlendi.

Fatih İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün de olayla ilgili inceleme başlattığı öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.