İstismarcı enişteye 35 yıl hapis

Müge Anlı’nın sunuculuğunu yaptığı ve ATV ekranlarında yayınlanan  ‘Müge Anlı ile Tatlı Sert’ programına katılan Abdurrahman Çığ, 20 yıllık eniştesi İsa Akman tarafından evlilik vaadiyle kandırılarak 500 bin TL’lik senete imza attırıldığını söylemişti.

Abdurrahman Çığ dolandırılmasının ardından daha sonra da  eniştesi tarafından istismar edildiğini, bir ormanda ise tecavüze uğradığını öne sürerken kendisinin eniştesi ve arkadaşları tarafından Antalya Manavgat’ta çıplak fotoğraflarının çekildiğini iddia ederken bu fotoğraflar  ortaya çıkmıştı.

Müge Anlı’nın programına katılan Abdurrahman Çığ yaşadıklarını “Fotoğraflarımı çekip vücudumun bazı yerlerini kestiler. Sonra da İsa Akman beni çıplak şekilde ablamla yaşadığı eve götürdü. 3 gün orada kaldım” şeklinde dile getirdi.

Kız kardeş ise eşi tarafından ağabeyini o halde görmesine rağmen bir şey yapamadığını söylerken “Eşim 3 gün evden çıkmadı telefonumu da aldı. Ben de ağabeyimin yaşadıklarını dosyaya yazıp ona jandarmaya git dedim” ifadelerini kullanmıştı.

Canlı yayında olayların ortaya çıkması üzerine enişte İsa Akman ve ona yardım eden arkadaşları gözaltına alınmış ve ifadeleri alındıktan sonra çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişlerdi.

Antalya’da yargılanmaları devam eden İsa Akman ve arkadaşlarının davası dün karara bağlanırken, Müge Anlı bugün programında yaptığı açıklamaya göre İsa Akman’a, “işkence, darp ve istismar” nedeni ile 35 yıl hapis cezasına çarptırıldığını duyururken İsa Akman’a yardım eden 3 şahsa ise toplam 91 yıl hapis cezası verildiğini açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.