İş adamının 12 bin dolarını gasp ettiler

Bursa’nın Osmangazi ilçesinde meydana gelen olayda kendisine ait hazır yemek firmasında işçilerin paydos etmesi üzerine ofiste tek başına kalan 40 yaşındaki Muhammet V, henüz kimliği belirlenemeyen 3 kişi tarafından darp edilerek elleri ve ayakları bağlanarak etkisiz hale getirildi.

Muhammet V.’yi etkisiz hale getiren üç şüpheli ofisteki dolapları ve kasayı kurcaladıktan sonra, içeride bulunan 12 bin dolar ve cep telefonunu alarak kayıplara karıştı.

Yaşanan olay sonrasında kendi imkanları ile Muhammet V. Kendisini dışarı atarak çevredeki esnaftan ve vatandaştan yardım istedi. Elleri, ayakları çözülen iş adamının ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

Muhammet V.’ye ait hazır yemek firmasında Gasp Büro, Cinayet Büro ve Osmangazi Araştırma ve Suç Önleme Büro Amirliğine bağlı ekipler tarafından yapılan incelemelerin çevredeki ve iş yerindeki güvenlik kameraları tek tek inceleme altına alındı. Muhammet V.’ye ait iş yerinde çalışan tüm personelin ifadelerinin alınmasının ardından güvenlik kameralarından eşkâlini belirlediği 3 kişiyi yakalamak için geniş çaplı araştırma başlattı.

 Olayda kullanılan aracın iş yeri sahibine ait olduğunun belirlenmesi üzerine çevrede araştırma başlatan ekipler olayın azmettiricisi olduğunu belirlediği çalışanı iş verenin aracının içerisinde olay yerine tekrar kontrol amaçlı gelip ortamı incelerken yakaladı. Gasp olayını gerçekleştiren 3 kişiyi ise ifade doğrultusunda saklandıkları yerde yakalayarak gözaltına aldı.

Yakalanarak gözaltına alınan şüpheli verdiği ifadesinde olayı gerçekleştirmeden önce 1 ay boyunca en çok paranın hangi gün geldiğini ve nerede saklandığını gözlediğini itiraf ettiği öğrenildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.